טרם | Emergency Medical Centers
עדכונים
22-06-2021 טרם בתקשורת
02-04-2020 סרטון התמודדות עם הקורונה מרופאי טרם
20-04-2020 פעילות סניפי טרם בתקופת הקורונה
עוזרי רופא בטרם

עוזרי הרופא בטרם

הכשרה לעוזר רופא: ההתחלה
מאז שנת 2010, רשת טרם נהיתה חלוצה בתחום עוזרי הרופא בארץ. הרשת יווזמת ומובילה את תחום עוזרי הרופא במדינת ישראל ומשדרגת את יכולותיהם ומעמדם מרגע לרגע.
תחום עוזרי הרופא מפותח מאוד במדינות המערב, כשבארצות רבות עוזרי הרופא מובילים ומסייעים רבות למערכות הרפואה ומובילים ביכולותיהם ובידיעותיהם.
רשת טרם החלה בשימוש בעוזרי הרופא לפני מספר שנים, עם פתיחת הקורס הפנימי הראשון לעוזרי רופא ברפואה דחופה בהובלת המנהלים הרפואיים של הרשת ד"ר דוד זלוטניק וד"ר זאב ווימפהיימר. בקורס משתתפים אנשי צוות סיעודי של טרם עם רקע אקדמאי של סיעוד או רפואת חירום (פרמדיקים) וותק מתאים בתפקידם. 

עוזר רופא בתחום הרפואה הדחופה
הקורס אורך כשנה ובמהלכו לומדים החניכים על מגוון התחומים של רפואה דחופה בדגש על מחלות וטיפולים, תרגול בדיקת חולים, תפירות, הדבקות ועוד. לאחר שלבים אלו, יוצאים החניכים לשטח לעבודה בצמוד לרופאים הבכירים של הרשת ומסייעים בבדיקת חולים במרפאות השונות. עד ליום זה הסתיימו כבר כ 4 קורסים והשתלבו בעבודה כ 50 עוזרי רופא בתחום הרפואה הדחופה.

עוזר רופא בתחום האורטופדי
עם הצלחת התוכנית ברפואה הדחופה, הוכנסה תוכנית נוספת של עוזרי רופא באורטופדיה בראשות ד"ר אמיר רובין, אורטופד מומחה בביה"ח שערי צדק וראש מערך האורטופדיה בטרם. התוכנית כוללת לימודים עיוניים ומעשיים בטרם ובחדר המיון ומחלקות האורטופדיה בבית החולים שערי צדק. בהמשך הלימודים יוצאים החניכים לעבודה בשטח בצמוד לאורטופדים ולעבודה במרפאות השונות.
עד ליום זה הסתיימו כ 2 קורסים והשתלבו בעבודה כ 20 עוזרי רופא  בתחום האורטופדיה.

העתיד
בעתיד קיים תכנון להמשיך בפיתוח התחום ולקדם אקדמיזציה שלו במטרה לחזק את מערכת שירותי הרפואה של מדינת ישראל ולהמשיך להוביל את תחום הרפואה הדחופה בארץ.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר איגוד עוזרי הרופא בישראל